Wróć do strony głównej: Supersonic Racing
Partner Technologiczny Partner


Copyright 2013 Supersonic.pl
All rights reserved.


Created by
Agencja Interaktywna Visuality
Photos by
MediaForYou

Supersonic Racing

Sport kartingowy nazywany przedszkolem rozwoju umiejętności motoryzacyjnych niedawno świętował 50 lecie istnienia w Polsce. Jest to dyscyplina sportu uznawana jako pożyteczny sposób ukierunkowania zainteresowań młodzieży. Zdrowa rywalizacja, umiejętność uznania porażki, motywacja do dalszej pracy, ciągłe podnoszenie poprzeczki i praca zespołowa to doskonałe warunki i sposób na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Jest metodą wypracowywania odpowiednich postaw za kierownicą, ale także postawy życiowej i siły charakteru, oraz okazja do „wyszumienia się” na dobrze zabezpieczonym torze z zapewnioną opieką medyczną.

Karting poprzez swoje zalety zdobył należne miejsce pośród wielu form uprawiana sportów. Jego wielostronne korzyści są wciąż doceniane przez wychowawców młodzieży, a także działaczy sportu kartingowego. Karting w ciągu ponad 50-letniego istnienia spełnił przede wszystkim bardzo istotną rolę wychowawczą. Wielu młodych ludzi poznało tajniki prowadzenia tych szybkich pojazdów, co wciąż procentuje umiejętnościami prowadzenia samochodów. Zgodnie z opiniami wybitnych osób związanych z tym sportem karting jest w istocie złożonym procesem wychowawczym, którego celem nie jest jedynie uzyskiwanie spektakularnych wyników sportowych, choć te oczywiście cieszą i zapadają w pamięci na całe życie.

Naszym zamysłem jest stworzenie zespołu przygotowującego młodzież do przyszłej kariery w sportach motorowych. Uczestnictwo w zespole jest sposobem na wypełnienie czasu wolnego przez dzieci i młodzież oraz budowania jeszcze lepszych więzi z rodzicami i opiekunami. Wspólne wyjazdy, radości z sukcesów czy też wspólne zmaganie się z konkurencją, przeżywanie porażek oraz zwycięstw w sposób kapitalny cementuje rodziny i pozwala budować poczucie wspólnoty, jedności i wzajemnego wsparcia. to równieżokazja do budowania poczuwa własnej wartości przez młodego zawodnika. Ta siła przenosi się na wszystkie inne życiowe sytuacje i wyzwania. Nie bez znaczenia jest także nawiązywanie nowych znajomości – nie bez powodu mówi się o kartingowej braci. Przyjaźnie te niejednokrotnie trwają wiele lat, a przyjaciół ma się w całej Polsce i poza jej granicami.

Czym jest karting?

Karting to niesamowity zastrzyk adrenaliny. Emocje i pasja. Daje możliwość fantastycznej zabawy, wyładowania emocji i spełnienia ambicji dla młodych ludzi. Jest okazją do pozytywnego budowania osobowości, wychowania poprzez sport, krzewienia zasad zdrowej rywalizacji „fair play”, budowania pasji i rozwoju młodych talentów dla sportów motorowych.

Jednocześnie ten sport ma ważną misję społeczną poprzez umożliwienie nabywania doświadczenia w kierowaniu pojazdów, wyćwiczenia prawidłowych zachowań za kierownicą, jak również realizowania chęci ścigania się na bezpiecznych torach przeznaczonych do tego celu. Zatem misją społeczną kartingu jest bezpieczeństwo jazdy na drogach poprzez kształcenie młodych kierowców i stworzenie możliwości ścigania się w miejscach do tego przeznaczonych.

Karting to również okazja do nawiązania przyjaźni z pasjonatami sportów motorowych, sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. To miejsce dla ludzi z charakterem.

Program szkoleniowy

Program naszego szkolenia obejmuje pełne przygotowanie fizyczne, teoretyczne i psychiczne do przyszłej jazdy w kartingu profesjonalnym.
Główne elementy szkolenia to: myśl techniczna, teoria, praktyka.

Założenie rozwoju myśli technicznej opiera się na:

zrozumieniu zasady działania, obsłudze wózka i silnika,

nauka podstawowych prac i kontroli sprzętu,

nauka strojenia ramy i silnika,

nauka komunikacji z mechanikiem w celu osiągania jak najlepszych parametrów podwozia i silnika.

Szkolenie teoretyczne opiera się na:

przygotowaniu do egzaminu na licencje poprzez znajomość Kodeksu sportu kartingowego i regulaminów Kartingowych Mistrzostw Polski i Pucharów,

Opakowaniu zasad zachowania bezpieczeństwa na torze,

Poznaniu technik i strategii jazdy sportowej,

Poznaniu procedur startowych oraz zasad zachowania w parku maszyn, na polach przedstartowych i podczas całych zawodów (szeroko pojęta dyscyplina w sporcie kartingowym).

Szkolenie praktyczne opiera się na:

programie jednodniowych treningów na torach profesjonalnych podczas których odbywa się szkolenie w zakresie przygotowania do procedury startowej, optymalizacji toru jazdy, wyprzedzania czy strategii utrzymania zajmowanej pozycji,

ćwiczeniach fizycznych pod okiem wykwalifikowanego trenera sportowego poprzez organizację cyklu zajęć sportowo-sprawnościowych (treningi z dziedziny przygotowania sprawności ruchowej i wytrzymałości fizycznej),

ewentualne zajęcia z psychologiem zapewniające psychiczne przygotowanie do sportu,

zimowe szkolenia na hali obejmujące przygotowanie teoretyczne, praktyczne i fizyczne.

Kim jesteśmy?

Główny inżynier zespołu to bardzo doświadczony mechanik i animator z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w kartingu, pracy z młodzieżą, doświadczeniem i wykształceniem inżynierskim. Karierę w sportach motorowych rozpoczął w wyścigach motocyklowych, w których sięgał po tytuły mistrzowskie. Doświadczenie zebrane przy obsłudze silników motocyklowych wykorzystuje do dziś przy silnikach kartingowych.

Główny koordynator zespołu to były zawodnik kartingowy z wielokrotnymi zwycięstwami na swoim koncie i zdobytym tytułem Mistrza Polski.

Karting jest naszą wspólną pasją, ambicją i zabawą.

Adam Kałwa

Adam Kałwa - ściągnij CV

Czym jest się zajmujemy?

Supersonic Racing to profesjonalny kartingowy zespół wyścigowy. Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia w wyczynowym sporcie kartingowej zajmujemy się kompleksową obsługą na zawodach krajowych i zagranicznych.
Supersonic Racing oferuje:

Serwis i przygotowanie sprzętu do zawodów kartingowych.

Kompleksową obsługę wyjazdów na treningi i zawody.

Transport i magazynowanie sprzętu.

Administrację na zawodach kartingowych.

Przygotowanie do egzaminów na licencję kartingową.

Doradztwo przy zakupie sprzętu wyczynowego.

Kontakt

Adam Kałwa

tel.: +48-512-368-374

email: ak@supersonicracing.pl

Formularz kontaktowy

Chętnie odpowiemy na Państwa zapytania, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego. Umów się na spotkanie i dowiedz się więcej.

Imię i nazwisko

Adres emailowy

Telefon

Treść